skip to Main Content
KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA | 8-18.02.2024

Już jutro kwalifikacje Pucharu Europy FIS w Białce Tatrzańskiej

Rozpoczął się Garmin Winter Sports Festival 2019. Do soboty w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska podziwiać będzie można w akcji specjalistów od freestyle’u na nartach, snowboardach i rowerach. Do startu w zawodach zgłoszonych jest przeszło 60 zawodników i zawodniczek z 13 państw. Tych, którzy nie mogą śledzić widowiskowej rywalizacji na miejscu, zapraszamy do oglądania relacji na żywo!

W Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozpoczął się Garmin Winter Sports Festival 2019. W ramach jedynego w swoim rodzaju wydarzenia rozegrane zostaną pierwsze polskie zawody Pucharu Europy FIS w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air. Co więcej, czołowi narciarze z kraju powalczą również o tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu.

Garmin_Winter_Sports_Festival_2019_Snowboard_fot_Tomek_Gola

Już w czasie dzisiejszej sesji treningowej, można było poczuć przedsmak tego, co czeka nas przez najbliższe dwa dni. Narciarze i snowboardziści oddawali skoki na odległość przeszło 25 metrów, wykonując widowiskowe ewolucje na wysokości ponad 7 metrów! Pierwsze skoki oddali także rowerzyści, którzy powalczą w ramach Garmin Winter Sports Festival 2019 o punkty FMB World Tour.

Do startu w zawodach zgłoszonych jest przeszło 60 zawodników i zawodniczek z Austrii, Barbados, Chorwacji, Czech, Finlandii, Łotwy, Norwegii, Polski, Rosji, Serbii, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Ich zmagania będzie można śledzić na żywo na stronach:

 

YouTube: https://youtu.be/imi58O2mJYc

Facebook: https://www.facebook.com/ski2die/

 

Sobotni finał Pucharu Europy FIS transmitowany będzie także na żywo w godzinach 9:15-11:45 w TVP Sport, na stronie www.sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport!

 

Więcej informacji o Garmin Winter Sports Festival 2019 znaleźć można na stronach:

https://www.facebook.com/events/114780626127467/

www.instagram.com/wintersportsfestival