skip to Main Content
KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA | 8-18.02.2024

Czołówka Pucharu Europy FIS zmierzy się już w tym tygodniu w Białce Tatrzańskiej

Reprezentanci 20 państw szykują się do startu w zawodach w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air, które zostaną rozegrane w piątek i sobotę w ramach Garmin Winter Sports Festival w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Widowiskową rywalizację na wielkiej skoczni będzie można oglądać na żywo na kanale YouTube wydarzenia.

W Białce Tatrzańskiej trwają przygotowania do zawodów Pucharu Europy FIS. W sercu ośrodka powstaje wielka skocznia, na której już w piątek i sobotę rozegrana zostanie widowiskowa rywalizacja narciarzy i snowboardzistów w konkurencji Big Air.

Swój udział w zawodach zapowiedziało przeszło 80 zawodników i zawodniczek z 20 państw w tym reprezentanci: Australii, Austrii, Belgii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji i Włoch.

Zawody będą 4 przystankiem narciarskiego Pucharu Europy FIS po Les Arcs we Francji, Crans Montana w Szwajcarii i La Clusaz we Francji. Warto jednak dodać, że impreza organizowana w Polsce jest jednym z 3 wydarzeń klasy Premium w kalendarzu FIS. Dla zawodników oznacza to możliwość zdobycia większej liczby punktów, a co za tym idzie znacznego poprawienia swojej pozycji w klasyfikacji generalnej.

Nie dziwi zatem fakt, że do startu szykuje się narciarska czołówka Pucharu Europy w konkurencji Big Air. W Białce Tatrzańskiej pojawić się ma aktualny lider klasyfikacji generalnej Timothe Sivignon z Francji, a także zajmujący obecnie drugie miejsce Adrien Vaudaux ze Szwajcarii. Z pewnością do walki o miejsce na podium będzie chciał włączyć się również Szwed Oliver Movenius, triumfator zawodów w La Clusaz i Mistrz Szwecji w konkurencji Big Air z 2021 roku.

Na najeździe na skocznię zobaczyć będzie można także Włocha Leo Framarina, zwycięzcę pierwszych w tym sezonie snowboardowych zawodów Pucharu Europy FIS w konkurencji Big Air w Crans Montana. W Białce Tatrzańskiej pojawi się także zdobywca brązowego medalu w czasie tych zawodów Nick Puenter ze Szwajcarii. Po raz kolejny do Polski wybiera się Chorwat Tino Stojak, wielokrotny zwycięzca zawodów Pucharu Europy FIS i triumfator Garmin Winter Sports Festival w 2019 roku.

Oprócz narciarzy i snowboardzistów na skoczni pojawią się także specjaliści od rowerowego freestyle’u! Specjalnie przygotowane wybicie pozwoli im na loty na wysokości kilku metrów nad śniegiem. Do udziału w Garmin Winter Sports Festival zaproszona została czołówka polskich zawodników m.in. Szymon Godziek, jeden z najlepszych zawodników na świecie i zdobywca trzeciego miejsca w czasie Red Bull Roof Ride w Katowicach.

Sobotnie zmagania narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów w czasie Garmin Winter Sports
Festival oglądać będzie można na żywo na:

Start transmisji o godz. 10:15

Zdjęcia: Tomek Gola