skip to Main Content
KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA | 8-18.02.2024

Loris Framarin i Gian Andri Bolinger najlepsi w kwalifikacjach Pucharu Europy FIS w Białce Tatrzańskiej.

W Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska trwa dwudniowy Garmin Winter Sports Festival, w ramach którego rozgrywane są zawody Pucharu Europy FIS w konkurencji Big Air. Ponad 70 narciarzy i snowboardzistów z 19 państw stanęło do rywalizacji na wielkiej skoczni. Już w czasie treningów i kwalifikacji zawodnicy zaprezentowali ewolucje z najwyższej półki. Darmowy livestream z finałów zawodów dostępny będzie w sobotę od godz. 10:15 na kanale wydarzenia na YouTube.com. Relację obejrzeć będzie można również w Eurosport o godz. 18:00.

W Białce Tatrzańskiej rozegrane zostały dziś kwalifikacje zawodów Pucharu Europy FIS w konkurencji Big Air. Zawodnicy mieli do oddania po dwa skoki, z których lepszy decydował o awansie do finałów. W sobotę na skoczni zmierzy się 16 najwyżej ocenionych snowboardzistów i 16 najlepszych narciarzy.

Jako pierwsi na najeździe na skocznię pojawili się snowboardziści. Najlepszy wynik w kwalifikacjach (89,67 pkt.) osiągnął Włoch Loris Framarin, zwycięzca pierwszych zawodów Pucharu Europy FIS Big Air w Crans Montana. Na drugim miejscu do finału awansował Szwajcar Nick Puenter, a na trzecim Jesse Parkinson z Australii. Najlepszy z Polaków Krzysztof Owczarek zajął 19. miejsce.

Narciarze podzieleni zostali na dwie 21-osobowe grupy, z których do finałów awansowało po 8 najlepszych zawodników. Najwyższą notę (90 pkt.) zdobył Szwajcar Gian Andri Bolinger. Na drugim miejscu do finału awansował jego rodak Adrien Vaudaux zajmujący obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Big Air. Trzeci najlepszy wynik uzyskali Alexis Ghisleni z Francji i Samuel Baumgartner z Austrii. Warto zwrócić uwagę na tego ostatniego, gdyż jest to najwyżej sklasyfikowany zawodnik FIS startujący w Białce Tatrzańskiej, który w styczniu zajął 20. miejsce w Pucharze Świata FIS w Font Romeu i 22 w Mammoth Mountain w USA.  Z rywalizacji odpadł niespodziewanie aktualny lider Pucharu Europy FIS Big Air Timothe Sivignon.

Oprócz narciarzy i snowboardzistów w sobotę na skoczni pojawią się także specjaliści od rowerowego freestyle’u. Zobaczyć będzie można m.in. Szymona Godźka, jednego z najlepszych zawodników na świecie. Jego brat Dawid Godziek wystąpi z kolei w roli komentatora części rowerowej wydarzenia, które oglądać będzie można na żywo na:

Start transmisji o godz. 10:15

Relację z zawodów obejrzeć będzie można także w kanale Eurosport 1 o godz. 18:00