skip to Main Content
KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA | 8-18.02.2024

Liczy się styl!

Za nami pierwszy dzień Garmin Winter Sports Festival 2023 w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. W rewelacyjnych warunkach rozegrana została konkurencja Best Style, w której triumfowali Szczepan Karpiel-Bułecka (narty), Krzysztof Owczarek (snowboard) i Iga Bartmańska (snowboard).

W piątek zawodnicy i zawodniczki musieli pokazać najbardziej stylowe ewolucje ze swojego arsenału, jednak rotacja w czasie skoku nie mogła przekroczyć 540 stopni (1,5 obrotu wokół własnej osi). Zasady konkurencji Best Style sprawiają, że kreatywne wykonanie wybranej ewolucji nabiera decydującego znaczenia.

Fot. Marcin Kin

Wśród narciarzy triumfował wielokrotny Mistrz Polski we Freeskiingu Szczepan Karpiel-Bułecka, wykonując switch rodeo 5 reverse mute. Tę ewolucję wielu miłośników tego sportu kojarzy właśnie z utytułowanym zawodnikiem z Zakopanego. W ciągu dnia nie zabrakło wielu stylowych skoków, z których na pewno warto wspomnieć switch 540 truckdriver w wykonaniu Roberta Szula czy rodeo 540 critical Edvardsa Lansmanisa z Łotwy.

Fot. Marcin Kin

Najlepiej w konkurencji Best Style wśród snowboardzistów ocenione zostało switch backside 540 Krzysztofa Owczarka. W walce na styl świetnie zaprezentowali się też Jan Jaromin z frontside 360 indy i Igor Truszkowski, który postawił na backside 180 tail.

Fot. Marcin Kin

Na 11-metrowej skoczni można było dziś zobaczyć także ładne loty w wykonaniu snowboardzistek. Iga Bartmańska pokazała stylowe frontside 360 Hanna Borowiak backside 360.

Fot. Marcin Kin

Przedsmak sobotnich emocji dali kibicom także rowerzyści, którzy w piątek po południu wzięli udział w treningach. Jak zwykle wiele wskazuje na to, że ta część sobotniej imprezy, będzie istną jazdą bez trzymanki. Relację na żywo oglądać będzie można od 11:00 na stronie www.wsfest.pl i www.facebook.com/ski2die

Fot. Marcin Kin