skip to Main Content
KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA | 8-18.02.2024

W młodych siła!

W trzecim dniu Garmin Winter Sports Festival 2023 w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozegrane zostały zawody Młodzieżowego Pucharu Polski PZN. W rywalizacji wzięło udział blisko 70 zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 18 lat. Młodzi sportowcy pokazali, że o przyszłości narciarskiego i snowboardowego freestyle’u w Polsce, można myśleć z optymizmem.

W niedzielę, 12 lutego, po raz pierwszy w ramach Garmin Winter Sports Festival rozegrane zostały zawody Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air. Po sobotnim finale zmagań starszych zawodników i zawodniczek przygotowane zostały dwie mniejsze skocznie (8 i 4 metry), na których zmierzyły się Dzieci, Młodzicy, Juniorzy Młodsi i Juniorzy. Do Białki Tatrzańskiej przyjechało blisko 70 reprezentantów klubów z całej Polski w wieku od 7 do 18 lat. Nawet najmłodsi ze startujących o najwyższe miejsca na podium walczyli na większej ze skoczni, wzbudzając gorący aplauz publiczności i narciarzy obserwujących rywalizację z wyciągów i stoków narciarskich w Białce Tatrzańskiej.

Fot. Monika Ślusarska/ PZN

„Kiedy byłem w ich wieku nie było tak dobrze zorganizowanych i fajnych zawodów. Grupa dzieciaków, z którymi rywalizowałem też nie była tak duża. Tak naprawdę ja zaczynałem jeździć w wieku 12 lat, a niektórzy tutaj zaczynają dużo wcześniej. Widać było, że każdy z uczestników był w 100% zaangażowany i chciał pokazać swoje najlepsze tricki. Przyjemnie się to wszystko oglądało i myślę, że zaszczepi w nich to zajawkę, by w przyszłości jeszcze lepiej skakać. Tak liczna grupa startujących to na pewno duża zasługa klubów sportowych, które działają m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Bielsku-Białej czy Zakopanem. Tworzymy im możliwość regularnego i kompleksowego treningu i wyjazdów w góry. Kluby wspierają się nawzajem, bo mamy jeden cel – znaleźć najlepszych snowboardzistów i zaszczepić w nich pasję na całe życie” – komentował Michał Ligocki, reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich, prowadzący także Freestyle Club w Warszawie.

Monika Ślusarska/ PZN

„Dwudziestą edycję imprezy zakończyliśmy z szerokim uśmiechem. Obserwowaliśmy rozwój narciarskiego i snowboardowego freestyle’u w Polsce od samych jego początków. Garmin Winter Sports Festival jest od lat takim sprawdzianem dla czołowych zawodników i zawodniczek, ale i okazją by zobaczyć w jakim kierunku zmierza rozwój tego sportu. I właśnie ten trzeci dzień pokazał, że jest bardzo duża grupa młodych sportowców, dla których warto będzie szykować kolejne Festiwale.” – powiedział na zakończenie Andrzej Lesiewski, organizator Garmin Winter Sports Festival.

Relację z trwającego 3 dni wydarzenia znaleźć można na stronach: www.wintersportsfestival.pl , www.facebook.com/ski2die i www.instagram.com/wintersportsfestival

Powtórkę relacji live z sobotnich finałów Pucharu Polski Big Air oglądać można na kanale YouTube imprezy.

WYNIKI MŁODZIEŻOWEGO PUCHARU POLSKI

Więcej zdjęć wkrótce.