skip to Main Content
KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA | 8-18.02.2024

Liimatainen, Sousa i Dutu najlepsi w pierwszym dniu Garmin Winter Sports Festival 2024

W Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska rozegrane zostały dziś kwalifikacje narciarskich i snowboardowych zawodów Pucharu Europy FIS Big Air, odbywających się w ramach Garmin Winter Sports Festival 2024. W rywalizacji wzięli udział reprezentanci Holandii, Belgii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Hiszpanii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Serbii, Słowenii i Ukrainy. Do oddania mieli po dwa skoki, z których lepiej oceniony brany był pod uwagę w klasyfikacji końcowej.

Wśród snowboardzistów na pierwszym miejscu do sobotniego finału awansował Hiszpan Artiz Lopez Sousa. Drugi był Belg Joewen Frijns, a trzeci Chorwat Tino Stojak, który triumfował w Białce Tatrzańskiej w 2019 roku. Najlepszy wśród Polaków Jan Jaromin w kwalifikacjach był 6.

Fot. Marcin Kin

Rywalizację snowboardzistek w pierwszym dniu zdominowały reprezentantki Holandii. Najlepsza była Katja Dutu, druga Romy Van Vreden a trzecia Sam Van Lieshout.

Po snowboardzistach na skoczni pojawili się narciarze. Najlepszy wynik pierwszego dnia osiągnął Fin Joel Liimatainen. Na drugim miejscu do finału awansował Niemiec Vincent Veile. Najlepszy tego dnia z Polaków Stanisław Solik stracił jedynie 2 punkty do trzeciego tego Stefana Sorokina z Estonii.

Fot. Marcin Kin

W sobotnich finałach wystartuje po 12 najlepszych zawodników i 8 zawodniczek.
Do oddania będą mieli po 3 skoki, z których dwa lepiej ocenione brane będą pod uwagę w ostatecznej klasyfikacji.

Rywalizację będzie można śledzić na żywo od godz. 10:30 na stronach: www.wintersporstfestival.pl i www.bialkatatrzanska.pl. Livestream dostępny będzie także na profilach Facebookowych: ski2die, Red Bull Snow i Białka Tatrzańska – Kotelnica Białczańska.

W ramach Garmin Winter Sports Festival 2024 16 i 17 lutego rozegrane zostaną także Mistrzostwa Polski PZN w konkurencji Big Air. Festiwal zamknie zaś 18 lutego Młodzieżowy Puchar Polski.

WYNIKI:

Snowboard Men

Snowboard Women

Freeski Men