skip to Main Content
KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA | 8-18.02.2024

Narciarze i snowboardziści szykują się do Mistrzostw Polski

Już jutro w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska odbędą się kwalifikacje, a w sobotę finały międzynarodowych Mistrzostw Polski PZN (FIS) w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Big Air. To kolejny etap zmagań specjalistów od freestyle’u w ramach Garmin Winter Sports Festival 2024.

W miniony weekend na skoczni zbudowanej na Jankulakowskim Wierchu podziwiać można było widowiskowe ewolucje w wykonaniu reprezentantów 14 państw startujących w organizowanych w ramach Festiwalu zawodach Pucharu Europy FIS. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi kadrowicze. Jan Jaromin zajął drugie, a Susie Maksym trzecie miejsce wśród snowboardzistów. Stanisław Solik był z kolei piąty w zmaganiach narciarzy. Z pewnością to właśnie oni są teraz faworytami walki o tytuły mistrzowskie. Nie oznacza to jednak, że zwycięstwo mają już w kieszeni.

Fot. Marcin Kin

Bardzo wysoki poziom zaprezentował w sobotę także Krzysztof Owczarek, triumfator zeszłorocznej edycji Garmin Winter Sports Festival wśród snowboardzistów.
W przypadku narciarzy z pewnością do walki o najwyższe miejsce na podium będzie chciał włączyć się Antek Cukier, który w 2023 roku zajął w Białce Tatrzańskiej 3. miejsce i ma w arsenale tricki potrzebne do zwycięstwa.

Garmin Winter Sports Festival 2023 potrwa do niedzieli, kiedy to odbędą się Mistrzostwa oraz zawody Młodzieżowego Pucharu Polski PZN.