skip to Main Content
KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA | 8-18.02.2024

Jak robić dobre zdjęcia smartfonem?

Marka Honor zaprasza na warsztaty fotograficzne podczas Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei. Zajęcia poprowadzi Tomek Gola, jeden z najbardziej uznanych polskich fotografów sportów akcji.

Nowoczesne smartfony z powodzeniem zastępują kompaktowe aparaty fotograficzne. Dzięki wysokiej jakości podzespołom, oprogramowaniu i możliwości natychmiastowego przesłania zdjęć dalej, coraz częściej wykorzystywane są przez profesjonalistów np. przy relacjonowaniu wydarzeń sportowych.

„Nawet tryb automatyczny pozwala użytkownikowi zrobić zdjęcie w rozdzielczości wystarczającej do wydruku wysokiej jakości np.: w prasie. Jednak smartfon z podwójnym aparatem od Huawei, którego używam na co dzień, w trybie profesjonalnym umożliwia mi manualną zmianę ustawień ekspozycji, balansu bieli czy czasu naświetlania. W połączeniu
z dostępem do internetu i innymi funkcjami czyni to z niego bardzo zaawansowane narzędzie pracy. W niektórych sytuacjach nie zastąpi oczywiście profesjonalnego aparatu, ale możliwości jakie daje są naprawdę duże” – tłumaczy Tomek Gola, fotograf i twórca aplikacji bwith.us.

W dniach 17 i 18 lutego poprowadzi on bezpłatne warsztaty fotograficzne organizowane w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska w ramach Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei. Ich uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z możliwościami jakie dają smartfony Honor 8.

„Warsztaty mobilnej fotografii pokazują pełnię możliwości fotograficznych naszych smartfonów. Chcemy udowodnić uczestnikom, że teraz nie trzeba korzystać z klasycznego, ciężkiego aparatu, aby wykonać niezwykłe zdjęcie. W fotografii często najbardziej liczy się doskonały kadr, uchwycenie chwili – a to umożliwia nam właśnie smartfon, który mamy zawsze przy sobie.” – mówi Dariusz Marnic, Szef marketingu Consumer B.G. Huawei Polska.

W smartfonie Honor 8 zastosowano dwa sensory – monochromatyczny oraz RGB, oba o rozdzielczości 12 Mpx. Takie rozwiązanie pozwala na wychwycenie większej ilości światła, dzięki czemu zdjęcia hipnotyzują żywymi kolorami i dużą liczbą szczegółów. Honor 8 wyposażony jest również w hybrydowy autofocus, który wykorzystując pomiar laserowy, pozwala na błyskawiczne ustawienie ostrości i poziomu kontrastu. Nad ekranem Honora 8 znajduje się przedni aparat o rozdzielczości 8 Mpx – świetnie poradzi sobie z selfie nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Ogromną zaletą Honora 8 jest opcja ustawiania ostrości już po wykonaniu zdjęcia. Daje to możliwość uwiecznienia nawet najbardziej dynamicznej akrobacji, bez misternego ustawiania punktu ostrości. Wszystko zależy od tego, który szczegół chcemy najbardziej uwidocznić na fotografii. Co jeszcze bardziej istotne – zdjęcie można wykonać bez dotykania ekranu. Wszystko dzięki wielofunkcyjnemu i klikalnemu czytnikowi linii papilarnych. Ponadto Honor 8 rozpoznaje różnicę dotyku różnych części dłoni. Telefon inaczej zareaguje na dotknięcie ekranu opuszkiem palca, paznokciem czy knykciem. Do każdej z części dłoni można przypisać inną funkcję np. ustawienie ostrości.

Uczestnicy warsztatów fotograficznych dowiedzą się jak wykorzystać profesjonalny tryb fotografii modelu Honor 8 przy robieniu zdjęć w zimie, przy słabym oświetleniu, czy w nocy. Będą mieli okazję wcielić się w rolę fotoreporterów, starając się uchwycić najlepsze momenty widowiskowej rywalizacji narciarzy, snowboardzistów i rowerzystów na wielkiej skoczni. Na koniec zapoznają się z możliwościami edycji zdjęć w smartfonie, a swoje najlepsze prace będą mogli wydrukować bezpośrednio na miejscu.

TG_160220_WSFEST_G7_1626

fot. Tomek Gola

Do udziału w darmowych warsztatach zgłosić się można do 10 lutego wysyłając jedno zdjęcie z uzasadnieniem (do 500 znaków) na adres: info@wintersportsfestival.pl.

Więcej informacji na temat Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei można znaleźć na stronach:

www.facebook.com/ski2die

www.instagram.com/wintersportsfestival

Nie zapomnij również o hashtagach: #wsfest #wintersportsfestival #forthebrave

TG_160220_WSFEST_G7_0696fot. Tomek Gola