skip to Main Content
KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA | 8-18.02.2024

Kto powiedział, że rower to sport letni?

Zobacz w akcji specjalistów od rowerowego freestyle’u, którzy zmierzą się na wielkiej śnieżnej skoczni w czasie zawodów Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei, 17 i 18 lutego w Białce Tatrzańskiej.

Dla większości ludzi przejechanie kilku metrów na rowerze po śniegu wydaje się wyczynem wymagającym niezwykłych umiejętności. Tymczasem rowerzyści startujący w Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei rozpędzać się będą na stoku narciarskim do prędkości kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, by po wybiciu na specjalnej skoczni wykonać widowiskowe ewolucje na wysokości ponad 6 metrów nad śniegiem!

TG_160220_WSFEST_G7_1799

fot. Tomek Gola

„Wbrew pozorom skoki zimą nie są trudniejsze, czy bardziej niebezpieczne niż te wykonywane latem. W razie upadku po prostu ześlizgujemy się po lądowaniu. Jedyne, co może sprawić trochę problemów, to oleje i płyny w amortyzatorach i hamulcach, które na mrozie działają inaczej. Zawody rowerowe na śniegu są wyjątkowo widowiskowe, a impreza w Białce Tatrzańskiej, to jedno z dwóch tego typu wydarzeń na świecie.” – tłumaczy Szymon Godziek, jeden z czołowych specjalistów od rowerowego freestyle’u na świecie, którego będzie można zobaczyć w akcji w Białce Tatrzańskiej. Poza startem w zawodach Big Air przygotuje on wraz z bratem Dawidem Godźkiem, światowej klasy zawodnikiem bmx, kilka pokazowych sesji.

Na liście startowej znalazł się także zwycięzca ubiegłorocznej edycji Marek Łebek, który triumfował dzięki trickom z najwyższej półki jak: flipwhip, backflip superman czy cashroll (różne kombinacje salt z obrotami). Do rywalizacji poza krajową czołówką staną również zawodnicy z Litwy, Ukrainy i Rosji. Na najlepszych czeka pula nagród o wartości ponad 10 000 zł.

TG_160220_WSFEST_G7_0357

fot. Tomek Gola

Warto dodać, że w czasie Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei rozegrane zostaną także zawody narciarzy (Mistrzostwa Polski we Freeskiingu) i snowboardzistów, a na publiczność czekają konkursy, darmowe testy sprzętu i inne atrakcje przygotowane przez partnerów wydarzenia w miasteczku namiotowym.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronach:

www.facebook.com/ski2die

www.instagram.com/wintersportsfestival

Nie zapomnij również o hashtagach: #wsfest #wintersportsfestival #forthebrave

 

Honor Winter Sports Festival 2017 powered by Huawei

17-18 lutego 2017

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Konkurencje: Big Air (freeski – mistrzostwa Polski, snowboard, bike), Rails (freeski, snowboard)

Sponsor główny: Honor

Gospodarz: Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska

Sponsorzy: Honor, Huawei, Thule, HEAD, The North Face, Armada Skis, hama, SATURN

Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP

Organizator: Snow PR