skip to Main Content
KOTELNICA BIAŁCZAŃSKA | 8-18.02.2024

Wielkie latanie na Kotelnicy Białczańskiej!

Mistrzostwa Polski we Freeskiingu, czyli zawody Polish Freeskiing Open, powracają w zupełnie nowej formule – jako festiwal sportów zimowych.


Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival, to co najmniej trzy razy więcej emocji. Na największej skoczni w Polsce obok narciarzy rywalizować będą także snowboardziści i rowerzyści. Wszystko już 19 i 20 lutego 2016 roku w Białce Tatrzańskiej.

„Jako organizatorzy zawodów Polish Freeskiing Open, co roku staramy się zaskakiwać nowymi elementami. Od wielu lat budowany specjalnie na imprezę snowpark budził ogromne zainteresowanie nie tylko ze strony narciarzy. Snowboardzistów i rowerzystów gościliśmy już podczas pokazów oraz specjalnych sesji zdjęciowych. Cieszymy się, że w tym roku – dzięki warunkom, jakie stwarza nam ośrodek Kotelnica Białczańska – możemy zaprosić zawodników także tych dyscyplin do rywalizacji i wspólnej zabawy.” – mówi Andrzej Lesiewski, pomysłodawca i organizator Kotelnica Białczańska Winter Sports Festival.
Narciarze, snowboardziści i specjaliści od rowerowego dirtu będą rywalizować w swoich kategoriach na wielkiej skoczni, która powstanie na głównym stoku najpopularniejszego polskiego ośrodka narciarskiego. Projekt snowparku przygotowany został we współpracy z wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Polski we Freeskiingu – Szczepanem Karpielem – Bułecką i Jankiem Krzysztofem. Dwa wybicia pozwolą narciarzom i snowboardzistom na skoki na odległość nawet 20 metrów oraz pokazanie najbardziej stylowych i trudnych technicznie, a przez to niewątpliwie widowiskowych, ewolucji.

Z pewnością, dla dużej części publiczności, jedną z ciekawszych części imprezy będzie rywalizacja rowerzystów w nietypowej dla tej dyscypliny scenerii.

Doświadczeni zawodnicy i budowniczy tras Maciek Kiwak oraz Paweł Turno zadbają o przygotowanie odpowiedniego wybicia, dzięki któremu specjaliści od rowerowych akrobacji będą mogli zachwycić publiczność swoimi umiejętnościami.

Obok skoczni powstanie też railpark, w którym znajdzie się sześć przeszkód znanych z minionych edycji Polish Freeskiing Open. To na nich rozegrane zostanie jibbing jam session dla snowboardzistów i narciarzy.

Na najlepszych zawodników czekają nagrody pieniężne i rzeczowe o łącznej wartości przekraczającej 30 000 złotych. Narciarze powalczą dodatkowo o tytuł Mistrza Polski PZN we Freeskiingu i punkty w rankingu AFP World Tour.

O dobry klimat dwudniowej rywalizacji na stoku i poza nim tradycyjnie już zadba skład DJ-ski Red Bull.

Rejestracja do startu potrwa do 17 lutego na stronie www.wsfest.pl.

Najświeższe informacje na temat imprezy pojawiały się będą także na profilach:

www.facebook.com/ski2die i www.instagram.com/wintersportsfestival

Partner główny: Kotelnica Białczańska

Sponsorzy: Thule, Head, The North Face, Armada Skis

Partnerzy: Supersnow, PZN, PSF, AFP